Młody poeta gościem Kobiecego Klubu Książki

10.10.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#kultura   #książka   #biblioteka   #ryczywół   

4. października 2017 r. na zaproszenie pań z Kobiecego Klubu Książki w Ryczywole przybył do obornickiej biblioteki p. Mateusz Rossa, który zaprezentował swój debiutancki tomik pt. „Czarno to widzę”.

 

Autor, tegoroczny maturzysta, absolwent Liceum Ogólnokształcącego w Obornikach, student I roku filologii polskiej na UAM w Poznaniu, z wrodzoną skromnością i wielką wrażliwością mówił o swojej miłości do poezji i radości, jaką sprawia mu pisanie. Odczytał kilka utworów, o których wyrażał się dość krytycznie, bo pragnie dążyć do perfekcji wzorując się na takich mistrzach jak Bolesław Leśmian czy Miron Białoszewski.

Pierwszy raz spotkanie Kobiecego Klubu Książki poświęcone było poezji – to skutek fascynacji czytelniczych członkiń klubu, które preferują w codziennej lekturze prozę.

 

To może Cię także zainteresować:
"Bezpieczny dom - bezpieczna rodzina"
Termomodernizacja dobiega końca
Kolejne umowy podpisane

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: ryczywol.pl

Komentarze