Policyjny pościg za złodziejem samochodu

08.08.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #pościg   #auto   #złodziej   #ryczywół   

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Obornikach zatrzymali po pościgu mężczyznę, podejrzanego o kradzież pojazdu. 22-latek za swój czyn odpowie przed Sądem. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

 

W piątkowe popołudnie 4 sierpnia br. do Komendy Powiatowej Policji w Obornikach wpłynęło zgłoszenie o kradzieży samochodu marki Audi, do której doszło na terenie gminy Ryczywół. Na miejsce niezwłocznie skierowano policyjne patrole. Według wstępnych ustaleń tego dnia w godzinach popołudniowych 22-letnia mieszkanka gminy Oborniki udała się w odwiedziny do 22-letniego mieszkańca gminy Ryczywół. Tam między nimi doszło do awantury, w trakcie której mężczyzna wyrwał kobiecie kluczyki od pojazdu, a następnie odjechał nim w nieznanym kierunku. Po kilku minutach mężczyzna powrócił, jednak na wieść, że jedzie Policja po raz kolejny odjechał. Gdy ponownie przyjechał na teren posesji pojazd posiadał już widoczne uszkodzenia. Sprawca już wcześniej informował pokrzywdzoną, że jeśli ta nie odda mu dobrowolnie samochodu to ten go celowo rozbije. Gdy spacerował po podwórku został zauważony przez policjantów Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Obornikach. Podejrzany na widok funkcjonariuszy podjął desperacką próbę pieszej ucieczki jednak szybko został przez nich ujęty i zatrzymany. Trafił do policyjnego aresztu. W chwili zatrzymania miał niespełna 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Gdy wytrzeźwiał usłyszał zarzut kradzieży mienia. Nie wykluczone, że lista zarzutów w tej sprawie zostanie uzupełniona o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Podejrzany już wcześniej odpowiadał za podobne przestępstwa. Grozi mu do 5 lat wiezienia.

 

To może Cię także zainteresować:
"Bezpieczny dom - bezpieczna rodzina"
Termomodernizacja dobiega końca
Kolejne umowy podpisane

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: oborniki.policja.gov.pl / (PWi) | foto: oborniki.policja.gov.pl

Komentarze