Goście z Niemiec w Ryczywole

04.08.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#goście   #ryczywół   

W niedzielę 30. 07. 2017 r. przebywała w Ryczywole 30 - osobowa grupa Niemców z parafii Penkun w Mecklemburg- Vorpommern.

 

Przed budynkiem dawnego kościoła ewangelickiego gości powitały: Wójt Gminy Ryczywół, Renata Gembiak- Binkiewicz, oraz p. Anna ze Stowarzyszenia AleBabki. Pani Wójt opowiedziała o historii kościoła, zaprezentowała zakres przeprowadzonych dotychczas prac i dalsze zamierzenia dotyczące adaptacji budynku do celów koncertowo - artystycznych. Goście mogli się przekonać o doskonałej akustyce wnętrza. Obejrzeli też zebrane i zabezpieczone macewy z cmentarza żydowskiego. Pomieszczenia kościoła służą też jako tymczasowy magazyn sprzętu miejscowego Punktu Wsparcia Socjalnego Joannitów. Po zwiedzeniu zabytkowego kościoła złożono kolejną ofiarę na dalsze prace. Przed dalszą podróżą goście mogli się posilić tradycyjnymi regionalnymi daniami - gorącym bigosem, kiełbasą, chlebem i ciastem drożdżowym - przygotowanymi przez ryczywolskie panie. Chleb z piekarni p. Henryka Działy jest słynny już poza granicami naszego kraju. Pochwałom dla talentów kulinarnych ryczywolanek nie było końca.

Aby wrażenia smakowe utrwalić, zapakowano na drogę bigos, kiełbasę i ciasto, by goście mogli w poniedziałek przy zwyczajowym feed back podsumowaniu raz jeszcze wspominać pobyt w Ryczywole.

- Być może w niedalekiej przyszłości zawita do Ryczywołu chór z Penkun - powiedział na zakończenie wizyty pastor Bernhard Riedel, dziękując pani Wójt i paniom ze Stowarzyszenia Ale Babki za wspaniałe przyjęcie i gościnność.

 

To może Cię także zainteresować:
"Bezpieczny dom - bezpieczna rodzina"
Termomodernizacja dobiega końca
Kolejne umowy podpisane

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: ryczywoł.pl | foto: ryczywol.pl

Komentarze