Sprawa kotów w Ludomach

03.08.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#koty   #adopcja   #sterylizacja   #kastracja   #ludomy   #ryczywół   

W nawiązaniu do ogłoszonej akcji adopcyjnej kotów prowadzonej przez Gminę Ryczywół wraz z Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami w Obornikach w dniu 1 sierpnia 2017r. w Urzędzie Gminy w Ryczywole odbyło się kolejne spotkanie, w którym uczestniczyli: przedstawiciele Fundacji Ochrony Zwierząt ANIMAL SECURITY, TOZ, Rewiru Dzielnicowych oraz młody mieszkaniec wsi Ludomy z mamą.

 

Pani Wójt przedstawiła obecną sytuację na posesji w Ludomach, a przedstawicielka Fundacji wyjaśniła pojęcie kotów wolnożyjących, którymi w razie potrzeby zobowiązana jest zająć się Gmina. Tak duża ilość kotów powoduje, że ich opiekun nie radzi sobie z ich właściwym utrzymaniem. Są skargi od sąsiadów. Część zwierząt została zabrana przez Fundację (łącznie 35 szt.), zgłaszają się też osoby, które są chętne adoptować koty. Koty po zbadaniu przez weterynarzy będą sukcesywnie oddawane do adopcji. Przypomniano również przepisy ustawy o ochronie zwierząt, z których wynika że każdy właściciel odpowiada za zwierzęta i jego potomstwo. Mamy tak dużą populację kotów, że sterylizacja, kastracja i usypianie ślepych miotów są zabiegami jak najbardziej wskazanymi.

Zdecydowano wspólnie o przeprowadzeniu szerokiej akcji uświadamiającej m.in. o obowiązkach właścicieli zwierząt, o bezpiecznych zabiegach sterylizacji, kastracji i usypiania ślepych miotów.

Przedstawiciele Fundacji zobowiązali się do uczestnictwa w zebraniach wiejskich, aby dotrzeć z informacjami do jak najliczniejszej grupy mieszkańców gminy.

Poniżej artykuły ze strony Fundacji ANIMAL SECURITY o czipowaniu, sterylizacji i kastracji.

Sterylizacja i kastracja

Czipowanie zwierząt

 

 

To może Cię także zainteresować:
"Bezpieczny dom - bezpieczna rodzina"
Termomodernizacja dobiega końca
Kolejne umowy podpisane

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: ryczywoł.pl | foto: ryczywol.pl

Komentarze