Policjanci uratowali życie mężczyźnie

05.10.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #życie   #zdrowie   #rogoźno   

Policjanci z Komisariatu Policji w Rogoźnie uratowali mężczyznę, którego życie było zagrożone. Szybka i zdecydowanej reakcja funkcjonariuszy sprawiła, że 69-letni mężczyzna trafił do szpitala, gdzie został otoczony specjalistyczną opieką lekarską.

 

Policjanci w swojej codziennej służbie spotykają się z różnymi sytuacjami. Każdy dzień jest inny i nie można przewidzieć, z jakimi zdarzeniami będą mieli do czynienia. Czasami zdarza się, że policjanci w jednej chwili muszą podjąć szybką decyzję, aby pomóc drugiemu człowiekowi. Zwłaszcza, gdy minuty decydują o życiu.

Tak też było 30 września br. tuż po godzinie 10.00 Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Obornikach otrzymał zgłoszenie, że w Rogoźnie przy miejscowej aptece stoi pojazd z otwartą szybą oraz z kluczykami pozostawionymi w stacyjce. Na miejscu policja potwierdziła ten fakt. Jak również na siedzeniu samochodu znaleźli pozostawione dwa telefony komórkowe. W pobliżu nie zastali właściciela. Zaniepokojeni tym faktem rozpoczęli poszukiwania. Policjanci ustalili nr telefonu do rodziny właściciela pojazdu. Ustalili, że samochodem poruszał się 69-letni mężczyzna, który ma poważne problemy zdrowotne. Wtedy funkcjonariusze rozpoczęli natychmiastowe poszukiwania. Funkcjonariusze patrolując pobliskie ulice w pewnym momencie zauważyli idącego 69-letniego mężczyznę.

Z uwagi na fakt, iż mężczyzna nie wiedział gdzie jest, miał kłopoty z wymową oraz poruszaniem się. Są to pierwsze i charakterystyczne objawy udaru mózgu.  Policjanci natychmiast wezwali na miejsce karetkę pogotowia ratunkowego, która przyjechała po kilkunastu minutach. Ratownicy medyczni potwierdzili przypuszczenia policjantów. 69-letni mężczyzna szybko trafił do szpitala, gdzie udzielono mu fachowej pomocy.

Szybkie działania policjantów i udzielona pomoc, pozwoliły uratować życie 69-letniego mężczyzny.

 

Przy udarze mózgu liczy się każda minuta. Im szybciej chory trafi pod opiekę lekarzy, tym większe szanse na powrót do zdrowia.

Warto pamiętać o typowych objawach udaru takich jak:

- jednostronne osłabienie albo drętwienie kończyn

- zaburzenia w rozumieniu mowy lub niemożność wypowiadania słów

- bardzo niewyraźne mówienie (bełkotanie)

- zaburzenia widzenia, zwłaszcza w jednym oku

- niepewny chód, jak u pijanego

- ostry, kłujący ból głowy, zdecydowanie silniejszy od typowego

Jeżeli zauważymy te objawy u siebie bądź u naszych bliskich należy natychmiast powiadomić pogotowie ratunkowe!

 

To może Cię także zainteresować:
"Bezpieczny dom - bezpieczna rodzina"
Kolizja i dachowanie w powiecie obornickim
Tragedia na jeziorze Rogozińskim

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: oborniki.policja.gov.pl | foto:

Komentarze