Jubileuszowo w Parkowie

05.10.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#jubileusz   #rogoźno   

W minioną sobotę 30 września w Kościele pw. NMP Królowej Świata w Parkowie odbyła się uroczysta msza święta dziękczynna z okazji Jubileuszu 25 – lecia Kapłaństwa proboszcza tej parafii księdza Jana Andrzejewskiego.

 

Mszę świętą prowadzoną przez Jubilata koncelebrował ksiądz Arcybiskup Gnieźnieński – senior Henryk Józef Muszyński, który w homilii podkreślał, że jest to również Jego jubileusz, bowiem 25 lat temu ksiądz Jan Andrzejewski był jego pierwszym kapłanem wyświęconym po otrzymaniu Sakry Biskupiej. Księdza Jana określił mianem – pierworodny syn duchowny.

Ksiądz Jan przyjął święcenia kapłańskie w 1992 roku. Posługę kapłańską sprawuje w parkowskiej parafii już od 10 lat i cieszy się szacunkiem swoich parafian.

Po uroczystej mszy świętej jubilat spotkał się z gośćmi na uroczystym obiedzie, w którym uczestniczył Ksiądz Arcybiskup, Burmistrz Rogoźna i zaproszeni goście. Jubilat odebrał wiele ciepłych słów i życzeń w dniu swego święta. Dziękował przybyłym gościom, rodzinie i przyjaciołom, ludziom, których napotkał na swojej drodze kapłaństwa, których mógł słuchać, wspierać i otaczać modlitwą. Dziękował za czas i wysiłek poświęcony jego osobie, ofiarowaną pracę czy najmniejszy gest serdeczności i uśmiech.

Uroczystość zakończył zwyczajowy tort i staropolskie 100 lat zaśpiewane specjalnie dla księdza Jana.

 

To może Cię także zainteresować:
Oborniki: Koncert Jubileuszowy chóru Cantilena
Oborniki: Koncert jubileuszowy chóru Cantilena
"Bezpieczny dom - bezpieczna rodzina"

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: rogozno.pl | foto: rogozno.pl

Komentarze