"Kręci mnie bezpieczeństwo" na festynie

01.08.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #piknik   #rodzina   #bezpieczeństwo   #rogoźno   

Rogozińscy i oborniccy policjanci wsparci sierż. Pyrkiem uczestniczyli w minioną niedzielę w festynie rodzinnym w Rogoźnie. W ramach kampanii "Kręci mnie bezpieczeństwo", funkcjonariusze promowali właściwe zachowania dzieci i dorosłych na drodze oraz podczas wakacji.

 

W niedzielne popołudnie funkcjonariusze Komisariatu Policji w Rogoźnie oraz Komendy Powiatowej Policji w Obornikach na zaproszenie Rogozińskiego Centrum Kultury uczestniczyli w festynie rodzinnym, który odbył się na tamtejszym targowisku miejskim. Na uczestników imprezy czekało mnóstwo atrakcji. Wśród nich każdy chętny miał możliwość obejrzeć z bliska sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie Policji czy też przymierzyć na sobie elementy policyjnego umundurowania. Spotkanie z Policją było też okazją by zasiąść do wnętrza radiowozu i użyć sygnałów pojazdu uprzywilejowanego. Niewątpliwą atrakcją zwłaszcza dla najmłodszych był dobrze im znany sierż. Pyrek – maskotka wielkopolskiej Policji, z którym wszyscy chętnie robili sobie pamiątkowe zdjęcia.

W trakcie wielu rozmów promowano zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podczas wakacji letnich, pobytu nad wodą czy też podczas prac polowych. Dzieci miały okazję zaprezentować właściwe zachowanie podczas przechodzenia przez jezdnie oraz podczas jazdy samochodem. Opiekunom wyjaśniano zasady właściwego przewożenia dzieci oraz elementarne zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Celem spotkania z uczestnikami festynu była nauka w przyjaznej atmosferze dobrej zabawy. Podczas spotkań dzieciom rozdano słodkie cukierki, które niewątpliwie cieszyły się dużym zainteresowaniem. Promując bezpieczeństwo w ruchu drogowym przekazano im również elementy odblaskowe.

 

To może Cię także zainteresować:
"Bezpieczny dom - bezpieczna rodzina"
Kolizja i dachowanie w powiecie obornickim
Tragedia na jeziorze Rogozińskim

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: oborniki.policja.gov.pl / (PWi) | foto: oborniki.policja.gov.pl

Komentarze