Odszedł zasłużony oborniczanin

11.10.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#pożegnanie   #oborniki   

Z przykrością informujemy, że odszedł Władysław Dziwiński zasłużony oborniczanin, pedagog i społecznik.

 

Pełnił funkcję dyrektora w Szkole Podstawowej nr 1. W 1968 r. przy tejże szkole rozpoczął swoją działalność jako opiekun Szkolnego Koła PCK. Prowadził ją nieprzerwanie przez niemal 40 lat. W latach 1973-1983 był członkiem Zarządu Powiatowego PCK. W latach 1983-1994 pełnił funkcję Wiceprezesa Zarządu Rejonowego w Obornikach i równocześnie członka Zarządu Wojewódzkiego w Poznaniu. Od 1994 r. do 1997 r. był Prezesem Zarządu Rejonowego, później członkiem Zarządu Rejonowego i Rejonowej Rady Reprezentantów. Obok wykonywania – z niezwykłym zaangażowaniem – obowiązków statutowych wynikających z pełnionych funkcji, opracował kronikę działalności PCK w powiecie obornickim w latach 1919-2006.

Za swoją działalność w PCK został odznaczony m.in.: Odznakami Honorowymi PCK, Kryształowym Sercem, Medalem Pamiątkowym z okazji 70-lecia PCK, Odznaką Honorową „Za Zasługi w Rozwoju Województwa Poznańskiego”. Był współautorem monografii „Dzieje Obornik” oraz wydawnictwa „Ziemia Obornicka w fotografii”.

Za swoją bezinteresowną działalność dla dobra lokalnego środowiska, niezwykłe zaangażowanie i godną podziwu pracę społeczną został wyróżniony medalem „Zasłużony dla Ziemi Obornickiej”. Współpracownicy, przyjaciele i bliscy wspominają go jako osobę skromną, ciesząca się dużym uznaniem i autorytetem.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w najbliższy czwartek, o godzinie 14.30 w kościele pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Obornikach.

 

To może Cię także zainteresować:
Oborniki: Koncert Jubileuszowy chóru Cantilena
Oborniki: Koncert jubileuszowy chóru Cantilena
Kolejny sportowy sukces zawodników Obornickiego Klubu Karate

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: oborniki.pl | foto: pixabay.com

Komentarze