„Piknik dla Bezpieczeństwa” w Szkole w Maniewie

11.10.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#szkoła   #bezpieczeństwo   #uczeń   #straż   #oborniki   

Celem pikniku było pokazanie dzieciom ratownictwa medycznego przy inscenizowanym wypadku drogowym z uczestnictwem dwóch dorosłych ofiar, możliwości straży pożarnej w koordynacji z trzema jednostkami ochotniczej straży pożarnej a także czynności operacyjnych policji z wydziału ruchu drogowego.

 

Straż Miejska Oborniki zaprezentowała na przykładzie drogi oraz skrzyżowania z oświetleniem zagadnienia bezpiecznego poruszania się dla najmłodszych uczestników. Uzupełnieniem było zapoznanie dzieci z sygnałami wydawanymi przez radiowóz policji oraz pogadanka o bezpieczeństwie na początku przeprowadzona przez dzielnicowych funkcjonariuszy policji. Należy dodać, że wszystkie służby udostępniły swoje pojazdy oraz sprzęt tak, aby dzieci mogły go poznać jak najlepiej i najdokładniej. Na zakończeniem odbyła się ponad półtoragodzinna lekcja ratownictwa medycznego z aktywnym uczestnictwem dzieci ze szkoły w Maniewie na auli.

Gościem specjalnym imprezy był Poseł Krzysztof Paszyk – wieloletni dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Pile, bardzo często zaangażowany w edukacje bezpieczeństwa dla dzieci i młodzieży.

 

To może Cię także zainteresować:
Oborniki: Koncert Jubileuszowy chóru Cantilena
Oborniki: Koncert jubileuszowy chóru Cantilena
"Bezpieczny dom - bezpieczna rodzina"

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: oborniki.pl | foto: oborniki.pl

Komentarze