OSP Chrustowo i Maniewo bogatsze w sprzęt medyczny

11.10.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#straż   #sprzęt   #oborniki   

W piątek, 6 października w Bydgoszczy na Wyspie Młyńskiej odbyła się uroczystość przekazania sprzętu dla 178 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Na zakup urządzeń przekazano ponad 1,5 mln zł, które pochodziły od darczyńców.

 

Jerzy Owsiak wraz z Prezesem ZG ZOSP RP Waldemarem Pawlakiem dokonał przekazania sprzętu jednostką OSP, które udzielają się podczas Finałów WOŚP.

Jednostka OSP Chrustowo współpracuje z orkiestrą od 1999 r. Jej zaangażowanie zostało docenione, strażacy otrzymali defibrylator. Torbę R1 przekazano jednostce OSP Maniewo. Z powiatu obornickiego defibrylator otrzymała również jednostka OSP Ryczywół.

Uroczystość była okazją do podpisania porozumienia o współpracy między Fundacją Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy a Związkiem Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Obie organizacje będą współpracować przede wszystkim przy nauce i popularyzacji wiedzy o pierwszej pomocy.

 

To może Cię także zainteresować:
Oborniki: Koncert Jubileuszowy chóru Cantilena
Oborniki: Koncert jubileuszowy chóru Cantilena
"Bezpieczny dom - bezpieczna rodzina"

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: oborniki.pl | foto: oborniki.pl

Komentarze