Spotkania autorskie z Rafałem Grzenią

10.10.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#biblioteka   #książka   #oborniki   

4 października 2017 w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy odbyły się dwa spotkania autorskie z Rafałem Grzenią – literaturoznawcą, krytykiem literackim, pisarzem, członkiem kolektywu dziennikarskiego Dziennikarze Wędrowni. Rafał Grzenia od ponad dekady podróżuje po Bliskim Wschodzie; jest też autorem książki „Sura” będącej owocem kilkukrotnych wypraw (wraz z fotografem Maciejem Moskwą) do rewolucyjnej Syrii na początku 2013 roku oraz dwóch wizyt na turecko-syryjskim pograniczu w marcu i październiku 2014 roku.

 

Spotkanie, w którym uczestniczyli uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Obornikach poświęcone było osobistym wspomnieniom autora z podróży do Syrii relacjonowanym w kontekście rodzącego się tam konfliktu. Opowieść ilustrowana wymownymi kadrami Macieja Moskwy wywarła duże wrażenie na słuchaczach, którzy chętnie zadawali pytania dotyczące ówczesnej oraz obecnej sytuacji Syryjczyków.

Druga prelekcja, na której obecni byli bibliotekarze z powiatu obornickiego oraz uczniowie Zespołu Szkół im. gen. Tadeusza Kutrzeby w Obornikach dotyczyło zagadnień związanych z gatunkiem reportażu wojennego. Nie zabrakło omówienia wielu ciekawych książek wpisujących się w przedmiotowy nurt, a także dyskusji z uczestnikami. Wydarzenie dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

To może Cię także zainteresować:
Oborniki: Koncert Jubileuszowy chóru Cantilena
Oborniki: Koncert jubileuszowy chóru Cantilena
Kolejny sportowy sukces zawodników Obornickiego Klubu Karate

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: oborniki.pl | foto: oborniki.pl

Komentarze