Skutki orkanu Ksawery w powiecie obornickim

09.10.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#straż   #orkan   #wiatr   #drzewo   #powiat obornicki   

5 października 2017 roku nad kilkoma województwami w Polsce, przeszedł orkan Ksawery, który w porywach osiągał prędkość do 100 km/h.

 

Silny, porywisty wiatr wyrządził wiele szkód w postaci powalonych drzew, pozrywanych dachów i zerwanych linii energetycznych. Jednostki ochrony przeciwpożarowej powiatu obornickiego zaangażowane były w usuwanie skutków od 5 do 7 października. Sumarycznie w ciągu 3 dni na terenie powiatu odnotowano blisko 60 zdarzeń.

39 zdarzeń było związanych z usuwaniem drzew z jezdni, budynków, parków i innych miejsc, w których utrudniały ruch i stwarzały zagrożenie, 10 było związanych z zerwanymi liniami energetycznymi, a 7 to uszkodzone budynki, głównie z zerwanymi dachami.

W wyniku niszczycielskiego żywiołu nie ucierpiała żadna osoba.

 

To może Cię także zainteresować:
"Bezpieczny dom - bezpieczna rodzina"
Kolizja i dachowanie w powiecie obornickim
Tragedia na jeziorze Rogozińskim

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: kppsp-oborniki.pl / Opracował: mł. asp. Piotr Królak Zdjęcia: JRG

Komentarze