Zatrzymany sprawca kradzieży z włamaniem

04.08.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #zatrzymany   #kradzież   #włamanie   #oborniki   

Pod koniec lipca policjanci z Obornik zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież z włamaniem do pomieszczenia piwnicznego. Sprawca ukradł różnego rodzaju walizki, torby i buty o łącznej wartości 1 tys. złotych. Część mienia odzyskano. Podejrzany za swój czyn odpowie przed sądem.

 

27 lipca br. po godz. 18:00 do Komendy Powiatowej Policji w Obornikach wpłynęło zgłoszenie o kradzieży z włamaniem do piwnicy jednego z bloków mieszkalnych na terenie Obornik. Na miejsce skierowano patrol, który ustalił, że sprawca po uprzednim zerwaniu dwóch kłódek zabezpieczających drzwi wejściowe wszedł do piwnicy z wnętrza, z której dokonał kradzieży różnego rodzaju toreb, walizek oraz butów. Podczas czynności policjanci ustalili, iż w pobliżu miejsca zdarzenia widziany był mężczyzna idący z walizkami. Funkcjonariusze przystąpili do opatrolowania przyległego terenu. W trakcie sprawdzenia pobliskiego parku zauważyli mężczyznę z walizkami, które pokrzywdzony rozpoznał jako jego własność. Sprawcą okazał się być 57-letni mieszkaniec Obornik. Ponadto w jego kieszeni policjanci ujawnili zerwaną kłódkę. Podejrzany został zatrzymany i umieszczony w policyjnym areszcie. W chwili zatrzymania miał ponad półtora promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Część skradzionych rzeczy wróciło do pokrzywdzonego.

Podejrzany przyznał się do kradzieży z włamaniem. Za popełnione przestępstwo w warunkach recydywy grozi mu kara nawet do 15 lat więzienia. O jego dalszych losach zdecyduje teraz Sąd.

 

To może Cię także zainteresować:
Oborniki: Koncert Jubileuszowy chóru Cantilena
Oborniki: Koncert jubileuszowy chóru Cantilena
Kolejny sportowy sukces zawodników Obornickiego Klubu Karate

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: oborniki.policja.gov.pl / (PWi) | foto: oborniki.policja.gov.pl

Komentarze