Będzie sprzęt lekkoatletyczny

06.10.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#sport   #oborniki   

Budowa stadionu piłkarsko – lekkoatletycznego przy ul. Objezierskiej trwa, równolegle prowadzone są przez Urząd Miejski w Obornikach procedury przetargowe, dotyczące kompleksowego wyposażenia nowego obiektu w niezbędny sprzęt do prowadzenia zajęć treningowych i organizacji zawodów.

 

Specyfikacja sprzętu, sporządzona na podstawie wytycznych Polskiego Związku Lekkoatletyki i zgodnie z przepisami Międzynarodowej Federacja Lekkiej Atletyki (IAAF) zawiera aż 116 pozycji. Na obornickim obiekcie znajdą się zarówno duże elementy, takie jak m.in. zeskok wyczynowy do skoku wzwyż, klatki ochronne do rzutni rzutu dyskiem i młotem, tablica do odliczania okrążeń z dzwonkiem, jak i wszystkie inne niezbędne elementy, służące do rozgrywania i sędziowania konkurencji: bloki startowe, płotki wyczynowe, kule, młoty, oszczepy, dyski, pałeczki sztafetowe, chorągiewki i pachołki sędziowskie, taśmy, miary, stojaki mobilne na sprzęt, a nawet wiatromierz.

Obiekt i jego wyposażenie umożliwią rozgrywanie prawie wszystkich konkurencji lekkoatletycznych.

Koszt całej inwestycji to ponad 3.1 mln zł, z czego prawie milion złotych udało się pozyskać z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Dzięki staraniom Burmistrza Obornik Tomasza Szramy, dodatkowo z departamentu Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego, pozyskano 352 tyś zł.

 

To może Cię także zainteresować:
Oborniki: Koncert Jubileuszowy chóru Cantilena
Oborniki: Koncert jubileuszowy chóru Cantilena
Kolejny sportowy sukces zawodników Obornickiego Klubu Karate

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: oborniki.pl | foto: oborniki.pl

Komentarze