Sukcesy zawodników Extreme Team Oborniki

26.07.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#sport   #sukces   #oborniki   

24-26 czerwca Klub Sportowy Extreme Team Oborniki rywalizował w Mistrzostwach Polski w triathlonie odbywających się tradycyjnie w Suszu. Ogromne nadzieje pokładane przez Zarząd Klubu w naszych zawodnikach przyniosły wymierne korzyści w postaci pierwszego w historii naszej gminy tytułu mistrzowskiego w tej niezwykle widowiskowej i wymagającej dyscyplinie sportu. W zawodach uczestniczyło niemal 500 zawodników z najlepszych krajowych klubów.

 

Nasz reprezentant Krzysztof Sobota startujący w kategorii M16 wbiegł na metę niemal z minutową przewagą nad konkurencją. Niezwykle wymagający dystans, na który składało się 750 m pływania – 20 km roweru – 5,75 km biegu Krzysiek pokonał w czasie 1:10:01. Z osiąganych przez oborniczan wyników na arenie narodowej w pełni zadowolony może być Zarząd Extreme Team Oborniki oraz sztab szkoleniowy, który zeszłoroczne srebro Krzyśka przekuł w złoty kruszec w 2017 roku.

Klub poza startami w MP w Triathlonie wystawił swoje reprezentantki w Mistrzostwach Polski w Aquathlonie. Dyscyplina ta od dawna traktowana jest jako przedsionek sportowej rywalizacji w triathlonie dla zawodników, którzy nie ukończyli jeszcze 16 roku życia. Po przekroczenia tego wieku będą mogli się starać o licencje triathlonowe. Aquathlon łączy w sobie 2/3 konkurencji wchodzących w skład triathlonu, mianowicie pływanie i bieg.

Nasze zawodniczki spisały się wyśmienicie w tej konkurencji zajmując miejsca na podium Mistrzostw. W kategorii K10 Aleksandra Eichler nie pozostawiła złudzeń rywalkom z innych polskich miast i z czasem 0:10:29s triumfowała w Mistrzostwach zdobywając medal z najcenniejszego kruszcu. Doskonale wypadła również nasza druga reprezentantka Dominika Leśniewska, która w kategorii K12 zajęła wysokie 3 miejsce i z czasem 0:09:24s ustąpiła miejsca wyłącznie rywalkom z Gdyni i Malborka.

Wszystkich sympatyków tych dyscyplin zapraszamy na sierpniowe zawody, które odbędą się w Obornikach, nie zabraknie na nich podopiecznych klubu z Mistrzem Polski Krzysztofem Sobotą na czele.

 

To może Cię także zainteresować:
Oborniki: Koncert Jubileuszowy chóru Cantilena
Oborniki: Koncert jubileuszowy chóru Cantilena
Kolejny sportowy sukces zawodników Obornickiego Klubu Karate

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: oborniki.pl | foto: oborniki.pl

Komentarze