Trwają prace na kompleksie lekkoatletycznym

18.07.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#sport   #budowa   #lekkoatletyka   #oborniki   

Pomimo sezonu urlopowego, na stadionie przy ulicy Objezierskiej w Obornikach w pełni prowadzone są prace związane z budową nowoczesnego kompleksu lekkoatletycznego.

 

Wykonawca inwestycji położył już dywanik asfaltowy wokół płyty boiska, który aktualnie przechodzi proces odgazowywania. Zamontowane zostało również ogrodzenie oraz oświetlenie przyszłej bieżni. Równolegle prowadzone są prace związane z przygotowaniem instalacji podziemnej, potrzebnej do automatycznego nawadniania przyszłej płyty boiska. W pierwszym tygodniu sierpnia do Obornik dotrze w specjalnych wałkach trawa, która rozwinięta zostanie na płycie głównej boiska.

Przypomnijmy, że koszt całej inwestycji to ponad 3.1 mln zł, z czego prawie milion złotych udało się pozyskać z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Dzięki staraniom Burmistrza Obornik Tomasza Szramy, dodatkowo z departamentu Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego, pozyskano 352 tyś zł. Cały kompleks lekkoatletyczny ma służyć mieszkańcom Gminy Oborniki już jesienią tego roku.

 

To może Cię także zainteresować:
Oborniki: Koncert Jubileuszowy chóru Cantilena
Oborniki: Koncert jubileuszowy chóru Cantilena
Kolejny sportowy sukces zawodników Obornickiego Klubu Karate

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: oborniki.pl | foto: oborniki.pl

Komentarze